Вулканізатор вантажний. Що потрібно знати про характеристики
Вулканізатор відновлює шини і камери автомобілів. Пристрій буквально відтворює шину, усуваючи прокол або поріз на всій товщині гуми. Камера після цього може піддаватися тим же навантаженням, що й раніше. Знижок і поблажок через пошкодження не вимагається – ремонт настільки чисто виконаний, що про них нічого не нагадує. За експлуатаційними показниками шина відповідає новій.
Для шиномонтажної майстерні вулканізатор вантажних шин заробляє щомісяця невелику суму, але це стабільний прибуток.
Причина проста – дозволити собі таке обладнання може не кожен автосервіс. По-перше, фінансовий фактор, по-друге, габаритний. Вантажні вулканізатори можуть займати багато місця, залежить від компанії-виробника.
Якщо легкові вулканізатори ділять на мобільні і стаціонарні, то вантажні завжди відносяться до стаціонарних. Причина криється в розміри покришок, які вони обслуговують. Велика вага і габарити вимагають стійкості вулканизатора.
Принцип роботи пристрою
Живиться вулканізатор від електрики. Нерідко можна зустріти його в каталозі під ім'ям электровулканизатора. Що, по суті, є тавтологією. Як проводиться ремонт проколу. Вулканізатор має нагрівальну плиту. На ній розігрівається як місце проколу/порізу, так і каучукова заплатка. Завдяки високим температурам матеріали буквально вплавляються один в іншій, перетворюючись на єдиний шар гуми. Ні швів, ні слідів. Подібна технологія забезпечує монолітність відновленої шини. З'єднання не розірветься, так як спайка відбувається на молекулярному рівні.
Ключовими характеристиками при виборі вантажного вулканизатора є:
-
Габарити нагрівальної плити. Розрахунок простий – чим більшою плиту ви маєте в своєму розпорядженні, з тим більшими проколами і порізами може працювати Ваш апарат. Для вантажних авто вибирайте побільше, варто враховувати, що середній діаметр колеса в середньому досягає 26 дюймів;
- Температура плити. Чим вище температура, тим оперативніше клієнт отримає готове колесо назад. Найбільш продуктивний варіант, якщо температуру можна регулювати. Робочий діапазон в 120-150 °С визнається оптимальним;
- Швидкість нагріву. При великому потоці клієнтів кожний незадоволений клієнт - це втрачений прибуток. Тому бажано обслуговувати кожного в швидкому темпі. І швидке нагрівання плити з цієї точки зору - додатковий плюс Вашого автосервісу. Якого конкуренти не мають.
Висновок
Вулканізатор вантажний не є обладнанням першої необхідності для шиномонтажної станції. Однак ті, хто ним володіє, можуть обслужити додаткових клієнтів на вантажних авто. І отримати додатковий прибуток. Враховуйте це.