Борторозширювач вантажний: чому він потрібен?
Борторозширювач є профільним обладнанням. Він розводить борти в різні боки, що полегшує доступ майстра в середину колеса. Це дозволяє майстру працювати з внутрішньою поверхнею шини. Застосовується для діагностики і ремонту шин. Крім цього за допомогою борторозширювача можна видаляти пил і бруд, монтувати внутрішню камеру, ставити латки та грибки, полірувати і чистити шину.
Борторозширювачі не отримали широкої популярності як гаражне обладнання. Аж надто це специфічне обладнання. Та й місця займає багато. Для особистого використання його купують лише справжні фанати-водії. Більшість звертається до професіоналів в автосервіси.
І ось тут борторозширювачі водяться в достатку. Їх поважають і шанують на сервісах, станціях обслуговування і просто в майстернях. Будь-яке автотранспортне підприємство напевно має хоча б один борторозширювач на балансі.
Борторозширювачі поділяють на кілька категорій. Перша – легкові і вантажні. Конструкційної різниці ніякої. Борторозширювач для вантажних коліс просто здатний працювати з великими діаметрами. Обидва типи борторозширювачів можуть додатково комплектуватися:
-
Підсвічуванням;
-
Поворотним столом;
-
Підйомним пристроєм. Ця опція актуальна саме для вантажних моделей, де вага колеса може доходити до 25 кг без проблем.
Також борторозширювачі розрізняють по конструкції і по типу. Конструкційно борторозширювачі можуть бути настільними і підлоговими. Настільні моделі купують для невеликих майстерень, де вільні площі поки що в дефіциті. Підлоговим моделям надають перевагу автосервіси, що можуть дозволити собі простір і ефективну організацію простору.
За типом борторозширювачі ділять на:
-
Механічні;
-
Пневматичні.
Закономірно, що механічні моделі найчастіше виконані в настільних варіантах. Компактність і зручність. Зворотна сторона невеликих габаритів – можливість працювати з невеликими колесами легкових авто.
В силу цього пневматичні моделі застосовуються для роботи з колесами вантажних авто та сільгосптехніки. Повертаючись до додаткових опцій, саме на пневматику монтують підйомний механізм. Це спрощує обслуговування колеса і прискорює весь технологічний процес.
Підбиваючи підсумки
Деякі майстерні все ще працюють по старинці. Всі операції проводяться вручну. Проте за це доводиться платити швидкістю і якістю. Адже борторозширювач – це автоматизація і дбайливий підхід до шини. Якщо використовувати підручні матеріали, то про акуратність можна забути.
Тримайте це в голові, коли будете вибирати – довіритися народним умільцям або заїхати на автосервіс.