Купити колун для дров ручної – як зробити правильний вибір?
Колоти дрова здається дуже простим заняттям. Особливо, якщо дивитися з боку. Справ-то всього нічого: поставив цурку на колоду, замахнувся краще, вдарити і все. Готові акуратні поленца, хоч на багаття, хоч у піч. Але не тут-то було. Адже найчастіше колоти дрова приймаються сокирою, що для цього не призначений. Лезо у нього відлито спеціально для валки дерев. Тому в чурке воно грузне глибоко і міцно. Так і ручка, як правило, у сокири коротше. А Вам потрібен ручної колун.
Тому що він має кілька суттєвих відмінностей.
-
Ручка або топорище і звичайного сокири коротка. Вона фігурна і не така довга, як у колуна. Сокира Колун ж має довге і пряме лезо, що дозволяє Вам наносити потужні і точні удари. Оптимальна довжина топорища колуна становить від 70 до 80 см;
-
Лезо. Сокира Колун для дров має трикутну форму. Причому лезо колуна заточене під спеціальним кутом: від 40 до 60 градусів. Це дозволяє йому врубаться краще і глибше. Всі ці фактори: широкий замах, особлива форма леза і точно докладене зусилля дозволяє колуну розколювати чурки рівно і легко, оскільки розкол відбувається уздовж деревних волокон. Порада на майбутнє: не перестарайтеся з заточенням, тому як занадто гостре лезо тупиться навіть швидше, ніж з помірною заточуванням. Колун вимагає здорового підходу і почуття міри.
Про матеріал рукоятки. Сьогодні можна колун купити фиберглассовым сокирищем. Фіберглас являє собою ударостійку пластмасу, що подовжує термін її використання. І заодно вберігає її від перелому, коли трапиться промахнутися по чурке і весь удар припаде на колоду. На фиберглассовый колун ціни трохи вище, ніж на дерев'яний, але це виправдано.
Если же Вам ближе по духу купить колун топор классического профиля, то ищите с рукояткой из дерева. Лучшей породой дерева для этих целей признается береза. Они наиболее долговечна. А вот топорища из дуба и акации имеют свойство вибрировать в руке после удара. Что далеко не лучшим образом сказывает на кистях и сухожилиях. Так что предпочтите купить ручной колун из других пород дерева.
Пара советов, как правильно обращаться с колуном.
-
При рубанні дров розставляй ноги на рівні плечей. Це забезпечить стійкість при роботі;
-
Цурку краще ставити подалі від себе, на протилежний край колоди. Так при відскоку чурки вона полетить в іншому напрямку від Вас. Та й трісок буде летіти менше;
-
Дерев'яне топорище за добу до роботи краще потримати у воді, щоб воно разбухло. Так лезо буде сидіти щільно. Хоча, це все напівзаходи. Краще купити новий колун.
Удачі.