Напилки як група інструментів і все, що про них треба знати
У 95 випадках з 100 напилок купити вирішують, коли передбачається робота з металом. Робота вручну. Напилки по металу дозволяє проводити такі тонкі операції, як зняття шару іржі, обдирание шару задавненої фарби або зняти задирки і шорсткість на деталі, що незмінно мають місце після обробки.
Однак напилок напильнику ворожнечу і далеко не кожен підходить для роботи по металу. Кращий варіант звучить як напилки набір, що включає в себе напилок плоский, напилок по дереву й взагалі, напилки на всі випадки життя.
Напилків взагалі ж існує безліч. Якщо сортувати їх по перерізу, то отримаємо наступне:
-
Трикутні;
-
Квадратні;
-
Плоскі;
-
Ромбічні;
-
Напівкруглі;
-
Круглі.
Набір напилків по металу включає в себе різні перерізу – це залежить від типу і характеру робіт. Наприклад, коли потрібно збільшити отвір, тут ідеально підійде круглий. А для рівняння великих рівних поверхонь сподручней використовувати плоский напилок. Заперечення, що набори коштують великих грошей практично не резонно. Завжди можна формувати набори самостійно, підбираючи окремі напилки то там, то сям. До того ж, на напилок плоский ціна більш ніж лояльна. Так що, якщо пошукати, можна знайти розрізнені і цілком гідні напилки.
Напилки також різняться по зернистості. Все гранично просто – 3 види зерен:
-
№1. Це напилок великий;
-
№2. Середній розмір;
-
№3 – найбільш дрібні насічки для тонких філігранних робіт.
Перші номери призначені для грубих робіт, коли швидкість в пріоритеті. А №3 дасть чисту і рівну поверхню, але потребує багато часу і копіткої праці.
Про довжині напилка
Діапазон довжини охоплює 150-40мм. 150-мм моделі компактні і призначаються для обробки дрібних деталей, зчленувань і вузлів. Малі розміри дозволяють дістатися до важкодоступних місць без розбору всього технологічного вузла, якщо приводити в приклад автомобільний ремонт. Також малі напилки дозволяють зачищати локальні місця, коли потрібна увага до деталей.
Напилки за 400 мм отримали визнання як великі і грубі інструменти. Потреба в них теж є.
до Речі, між довжиною і зернистістю напилка простежується пряма залежність. Зазвичай, чим більше напилок, тим більшу зернистість має інструмент. Поєднання 150 мм і зерен №1 практично не зустрічається. Малі напилки зазвичай бархатисті, з дрібним зерном під №3.
Дещо осібно стоять напилки з алмазним напиленням. Вони розраховані на особливо міцні метали, що звичайним напильникам буквально не по зубах.
Приємних покупок.