Надфіль і як вибрати правильно?
Надфіль купити вирішують, коли виникає необхідність обробити дрібні деталі. Вони виконані компактно і зручно лягають в руку, що дозволяє проводити навіть найдрібнішу обробку проблемних ділянок. Напилки надфілі представлені на ринку 2-ма видами:
-
Прямой одноконечный. Такой надфиль алмазный купить предпочитают, когда предстоит не слишком частое его использование. Дело в том, что насечка на подобном надфиле произведена лишь с одной стороны. С другого конца надфиль имеет хвостовик цилиндрической формы. Подразумевается, что после туда можно установить деревянную ручку. Однако ее можно как ставить, так и нет. Это одна из причин, почему на надфиль цена столь низка. И, тем не менее, нужно сразу отметить, что работа без ручки далеко не столь комфортна в первую очередь для мастера. Так що плануючи набір надфилей купити такого типу, відразу плануйте монтаж ручок;
-
Вигнутий двухконечный. На даний алмазний надфіль ціна трохи вище, т. к. нанесена насічка вже на 2 кінця інструмента. А в ролі ручки в таких надфилях виступає середня частина інструменту. Набір надфилей ціна буде дещо нижче, якщо порівнювати з купівлею окремо. Але потрібно відзначити, що вигнутий надфіль з алмазним напиленням більш популярний за кордоном, ніж на теренах СНД.
Про інші нюанси надфилей
Сучасний надфіль трикутний можна зустріти в 3-х варіантах робочої довжини: 80 мм, 120 мм і 160 мм. Потрібно пам'ятати, що довжина вказується саме для робочої частини надфілі, куди ручка закономірно не входить.
Насічку надфіль тонкий має подвійну. Бічна сторона надфіля має одинарну насічку. До речі про насечках. Система вимірювання розмірів дублює систему напилків. Те ж співвідношення кількості зубців на 1 см робочої поверхні. Але є одна тонкість – насічка надфилей декілька дрібніше. І тому надфильных насічок існує більша кількість – 10 варіантів. №00 найбільша, а №8 найбільш дрібна.
Надфілі з алмазним напиленням являють собою окрему касту. Вони створені для роботи виключно з міцними матеріалами, наприклад, із загартованої високовуглецевої сталлю. Як насічки в даному випадку виступає тонкий шар алмазів. Вони можуть бути як природними порошкоподібними, так і синтетичними.
Зв'язуючим матеріалом виступає нікель. Швидкість і якість обробки деталей залежить від величини частинок алмазного напилення. Алмазні надфілі, так само, як і класичні, представлені в прямому і вигнутому варіантах.
Приємних покупок.