ПЗ для Автоматизації торгівлі
Автоматизація процесів торгівлі — це необхідний і чи не єдиний вихід у критичний час для розвитку будь-якого підприємства, який спрямований на зниження витрат у разі збільшення обсягу продажів.
Простими словами — це заміна ручної праці на програмний: те, що може робити програма замість людини — ДОВЖНА робити програма, а ваше завдання — це налаштувати. І зазвичай настроюється це 1 раз, а працює на вас усе життя. Безплатно. Програмі ж не потрібно платити? А людині?
Детальний опис функціонала модуля (фото + відео) доступний в описі товару:
Для чого потрібна система автоматизації торгівлі? Насамперед — для забезпечення ефективного управлінського, бухгалтерського та складського обліку в єдиній інформаційній базі. Звичайно, облік у сфері продажів у тій чи іншій формі вівся завжди. Колись це були рахівниця й амбарні книги. Їм на зміну прийшли калькулятори, самокопіювані бланки документів і Ексель. З розвитком інформаційних технологій з'явилися фахівці, розробляє спеціальний софт для ведення різних типів обліку та автоматизації виробничих і торгових підприємств.
Сьогодні більшість компаній, незалежно від виду діяльності, використовує для комплексного ведення обліку програму 1С: Засіб. Можливо, автоматизація 1С керування продажем — це найпопулярніша та найпоширеніша система, але далеко не єдина. Є безліч програмних продуктів, які розробляються з урахуванням специфіки підприємства, вирізняються гнучкістю та відкритістю, інтегруються з різними обліковими системами та не вимагають багато часу для освоєння.
На сьогодні автоматизація торгівлі та послуг охоплює практично всі галузі бізнесу у сфері продажів і виробництва:
- роздрібні та гуртові магазини
- торговельні мережі та супермаркети
- АЗС, автомийки та станції технічного обслуговування
- аптеки, лабораторії та салони краси
- розважальні центри, кінотеатри та спорткомплекси
- готелю, ресторани та кафе
- інтернет-магазини та ін.
І автоматизація процесів торгівлі має проводитися з урахуванням специфіки та особливостей підприємства в кожному конкретному випадку. Наприклад, для мінімаркету формату «магазин біля дому» або невеликої торгової мережі цілком підійдуть типові програми та готові рішення «з коробки», що вирізняються простотою використання й доступністю.
Комплекс обладнання та програмне забезпечення для автоматизації торгівлі варіант для маленького магазину відрізнятимуться від софту, розробленого для фабрики з виробництва меблів або мережі готелів.
Для автоматизації робочого місця продавця-кассара малої торгової точки буде вдосталь комп'ютера зі встановленим ПЗ, сканера штрих-кодів і принтера чеків.
Автоматизація торгівлі в магазині великого формату вмикатиме в себе підбір сучасного торгового обладнання для обладнання торгових залів, впровадження програми обліку з централізованим керуванням усією системою, обладнання необхідною технікою робочих місць персоналу та багато іншого.
Автоматизація торгівлі та складу для виробничого підприємства теж має свою специфіку. Так, програмне забезпечення для виробництва досить складне та дає змогу повністю автоматизувати технологічні процеси, починаючи від заявки клієнта до випуску та відвантаження готової продукції.
У будь-якому разі програми для автоматизації торгівлі мають підбиратися для комплексних рішень, що відповідають поставленим завданням; мають встановлюватися тільки фахівцями та супроводжуватися сервісною підтримкою системи.
Розглянемо, що містить комплексна автоматизація торгівлі на прикладі супермаркету середнього формату:
1. Обладнання робочих місць касирів необхідним обладнанням (POS-системи, фіскальні реєстратори, сканери штрих-коду, ваги в зоні каси та ін.)
2. Обладнання торгових залів вагами з друком етикеток і вагами самообслуговування
3. Рішення для маркування товарів, що дають змогу спростити ідентифікацію й керування товарними залишками на складі
4. Забезпечення комплексної безпеки (контроль доступу, системи відеоспостереження, системи захисту від крадіжок)
5. І основне — програма автоматичної торгівлі, яка об'єднує всі процеси продажів, поступлень товару та рухів по складу. Крім того, програма має забезпечувати ведення фінансового обліку або інтегруватися з вже наявною обліковою системою, наприклад 1С.
Автоматизація обліку в торгівлі дає змогу виконати безліч завдань:
- оптимізація робочих процесів та раціональне ведення обліку;
- підвищення швидкості та якості обслуговування;
- зменшення впливу людського фактора на торговий процес і зниження кількості помилок персоналу;
- підвищення пропускної здатності та зменшення витрат торгової точки;
- контроль товарних залишків, оптимальне використання складських площ;
- зниження ймовірності зловживання з боку персоналу та ін.
Чи є найкраща програма для автоматизації торгівлі? Є кілька критеріїв, на які треба звернути увагу під час вибору програмного продукту.
a) Автоматизація має здійснюватися з урахуванням потреб вашого підприємства.
b) Програма має бути функціональною, виконувати безліч операцій і мати достатню гнучкість і відкритість, щоб підлаштовуватися під особливості вашого бізнесу.
c) Інтерфейс має бути інтуїтивно зрозумілим і простим, щоб на освоєнні програми працівники не витрачали занадто багато часу.
d) Для ефективної автоматизації підприємств торгівлі потрібна програма, яка зможе працювати в мережевій структурі компанії, що вже має доступ до мережі, й інтегруватися з різними системами бухгалтерського обліку.
e) Важливий чинник під час впровадження автоматизації торгівлі — ціна проєкту.
Вартість може варіюватися з великим розкиданням. Є безліч доступних навіть для власників невеликих торгових точок уже готових «коробних» рішень, досить функціональних і продуктивних для троянди. Мінімаркети можуть успішно врегулювати автоматизацію торгівлі 1С, використовуючи для цього різні конфігурації та модулі.
Автоматизація гуртової торгівлі або мережі з великою кількістю підрозділів буде ефективнішою з індивідуально розробленим програмним продуктом, який вирізняється розширеним функціоналом і якісною сервісною підтримкою. Такий софт буде не дешевим, але допоможе розширити асортимент товарів і послуг, оптимізувати штат і поліпшити сервіс, вести облік і керувати товарними залишками.
Зрештою, найкращі програми для автоматизації торгівлі завжди окупуються якнайшвидше та дають змогу спрямувати вивільнені засоби в подальший розвиток бізнесу.
Порізуючи все вищеперелічене, можна зробити певні висновки. Якщо ви прийшли до розуміння того, що ваш бізнес переходить на новий рівень і потребує оптимізації й автоматизації торгівлі, рішення про вибір відповідного обладнання та програмне забезпечення потрібно приймати після ретельного аналізу та вивчення того, що зможе дати автоматизація саме вам, і як використовувати цей інструмент у повному об'ємі.
Велике значення має правильний вибір компанії-розробника, яка допоможе з підготовкою проєкту, візьме на себе підбір, встановлення та настроювання необхідного обладнання. І найголовніше — розробить якісний софт з урахуванням індивідуальних особливостей вашої компанії або запропонує відповідні готові рішення автоматизації торгівлі.